Az világ második legnagyobb autógyártója az elmúlt negyedévben – meghaladva az elemző várakozásokat – 26,5 százalékos üzeminyereség-növekedést ért el, főleg a jó észak-amerikai és európai forgalomnak köszönhetően.
A cég üzleti évében első negyedévnek számító április–júniusi időszak nettó eredménye 39,2 százalékkal, 371,5 milliárd jenre (3,22 milliárd dollár) nőtt, mert ebbe besegített a jen viszonylagos gyengesége is. A Toyota az üzleti év egészében halovány profitcsökkenést vár tavalyi eredményéhez képest, mert idén nem emelik a nyereséget egyszeri átértékelések.
