BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Schwarzenegger villanyautó párti lett

A Lotus-csoport angliai üzemében fogják gyártani a világ első sorozatgyártású elektromos versenyautóját.

2006. augusztus 1. kedd, 09:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Lotus versenyautógyár angliai, norwichi üzemében fogják gyártani a kaliforniai Tesla Motors autófejlesztő cég teljesen elektromos meghajtású, a Lotus Elise utcai paripa platformjára épített versenyautóját. A roadster két héttel ezelőtti bemutatóján a technológiai ipar számos híressége mellett részt vett Arnold Schwarzenegger kaliforniai kormányzó is. Részben bizonyára érdekelte a dolog, részben demonstrálni akarta, milyen nagyon komolyan veszi államának károsanyag-kibocsátási normáit, amelyek szerint rövid időn belül el kell érni a zéró emissziót. Végül is ezért a villanyautók tehetik a legtöbbet.

Az autó lítium-ion akkumulátorainak és hi-tech energiafelhasználás-szabályózó rendszerének köszönhetően 400 kilométert képes megtenni egy töltéssel és 4 másodperc alatt gyorsul nulláról száz kilométer/órás sebességre. A villanymeghajtás rugalmassága miatt voltaképpen felesleges lenne sebességváltót beépíteni a meghajtóláncba, de a sportos vezetők kedvéért azért a Teslához (nem tévesztendő össze a legendás csehszlovák Tesla márkájú magnókkal) adnak egy kétfokozatú, kézzel is „kavarható” automata váltót. A jármű tartozéka lesz az otthon telepíthető Electric Vehicle Service Equipment (EVSE), azaz töltőrendszer, amellyel körülbelül 3,5 fél óra alatt lehet „megtankolni” a roadstert (érdekes lesz a villanyszámla a hó végén...), és emellett rendelhető lesz egy hordozható akkutöltő szet is. A körülbelül a jobb Porschék árába kerülő, 100 ezer dolláros versenyautót várhatóan a jövő nyártól lehet megrendelni. Magyar érdeklődőről egyelőre nem érkezett hír.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet