Éppen hogy csak elkezdődtek a tárgyalások a General Motors, illetve a Renault-Nissan esetleges szövetségéről, ám a szakszervezetek mellett immár politikusok is „garanciákat” várnak arra, hogy az, ha létrejön, hasznos lesz az amerikai félnek is. Demokrata és republikánus képviselők és Michigan állam kormányzója egyaránt úgy vélik, nem biztos, hogy jó lesz ez az üzlet az amúgy is növekvő munkanélküliséggel küszködő állam szempontjából. Egyikük, a republikánus Joe Knollenberg úgy véli, a szövetséget kezdeményező Kirk Kerkorian GM-részvényes „nem feltétlenül abban érdekelt, hogy a GM tovább éljen és virágozzon”.
Kerkorian volt az ihletője a Chrysler, az USA harmadik legnagyobb autógyártója és a Daimler 1998-as egyesülésének, amelyet egyenlő felek szövetségéként adtak el a befektetőknek, ám végül az amerikai fél szimpla felvásárlásának bizonyult. A szakszervezeteknek a Ford és a GM problémái nyomán 60 ezer ember elbocsátásával kell szembenézniük Detroit környékén, s ezt a gondjukat csak súlyosbítaná, ha a Renault-Nissan és a GM közti „szinergiák” kihasználása azt jelentené, hogy még kevesebb emberre lenne szükség az USA autóiparában.
