BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hűtlen lett hazájához a japán autóipar

Több autót állítanak elő a japán autógyárak külföldön, mint odahaza.

2006. július 31. hétfő, 08:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Történetében először a 2005–2006-os üzleti évben több autót gyártott külföldön a japán autóipar, mint saját hazájában – derül ki a szigetország autóipari szövetségének összesítéséből. Az ország 12 személy- és teherautó-gyártója kereken 10 millió 930 ezer járművet állított elő a világ különböző régióiban lévő üzemeiben, míg odahaza 10 millió 894 ezret. Az előbbi adat 11 százalékos növekedést takar a bázisidőszakhoz képest, a közel 11 milliós darabszám háromnegyede Észak-Amerikában került le a futószalagokról. A leginkább nemzetközivé váló társaság a Toyota Motor Corp., amely tavaly Csehországban és Kínában avatott új gyárat és bővítette angliai kapacitásait, idén ismét Kínában, illetve az USA-ban, Texasban nyit új üzemet, a következő néhány évben pedig Thaiföldön, Oroszországban és Kanadában teszi ugyanezt.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet