Történetében először a 2005–2006-os üzleti évben több autót gyártott külföldön a japán autóipar, mint saját hazájában – derül ki a szigetország autóipari szövetségének összesítéséből. Az ország 12 személy- és teherautó-gyártója kereken 10 millió 930 ezer járművet állított elő a világ különböző régióiban lévő üzemeiben, míg odahaza 10 millió 894 ezret. Az előbbi adat 11 százalékos növekedést takar a bázisidőszakhoz képest, a közel 11 milliós darabszám háromnegyede Észak-Amerikában került le a futószalagokról. A leginkább nemzetközivé váló társaság a Toyota Motor Corp., amely tavaly Csehországban és Kínában avatott új gyárat és bővítette angliai kapacitásait, idén ismét Kínában, illetve az USA-ban, Texasban nyit új üzemet, a következő néhány évben pedig Thaiföldön, Oroszországban és Kanadában teszi ugyanezt.
