BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Suzuki kell, a francia és olasz nem kell

Az év első kilenc hónapjában 144,7 ezer új személygépkocsi talált gazdára Magyarországon - derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének adataiból. Bár ez 5,6 százalékos csökkenés a bázisidőszakhoz képest, javulás viszont az első félévben regisztrált közel 10 százalékos csökkenéshez viszonyítva.

2005. október 20. csütörtök, 16:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A márkarangsort az Suzuki vezeti, amely 14,2 százalékkal növelte érétkesítését. Ez 30 252 eladott autót jelent, amivel a japán márka a piac több mint 20 százalékát uralja. A vizsgált időszakban 16 313 Opel talált gazdára, 347 darabbal kevesebb mint egy évvel korábban, de még így is 10,9 százalékról 11,3 százalékra nőtt a német márka piaci részesedése. A bronzérmes - 8,9 százalékkal - az előző év azonos időszakához képest 7,7 százalékkal több, összesen 12 864 autót eladó Skoda lett.

A nagy vesztesek közé tartoznak a francia autógyártók, a Renault több mint 40, a Peugeot 30, a Citroën pedig 20 százalékkal kevesebb autó adott el. Volt azért ennél rosszabb teljesítmény is: az Alfa Romeo 47, a Lancia, Rover és a Lada egyaránt 60 százalékos csökkenést volt kénytelen elkönyvelni. A másik véglet a Subaru és a BMW, előbbi megtriplázta, utóbbi megduplázta értékesítését, ami 149, illetve 1013 eladott autót jelent.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet