BUX 139885.15 0,74 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul a Skoda-főiskola

A cseh Skoda Auto szélesíti modellkínálatát, ezért 1,2 milliárd koronás (40 millió euró) ráfordítással bővíti fejlesztési részlegét, s ezzel párhuzamosan további mintegy 370, felsőfokú végzettséggel rendelkező mérnököt, konstruktőrt szeretne alkalmazni – nyilatkozta Detlef Wittig, a Skoda Auto vezérigazgatója a Mladá Fronta Dnesnek.

2005. június 21. kedd, 10:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen tulajdonában lévő autógyár egyebek között azt tervezi, hogy három éven belül kifejleszti a Skoda Yeti kisméretű terepjárót, 2006-ban szeretné bemutatni a Roomster elnevezésű családi autót, emellett előrehaladott fázisban van az új Fabia és Superb modellek kifejlesztése. Ha a cég valamennyi terve valóra válik, akkor Wittig szerint évi 450 ezerről 600 ezerre nő az általuk gyártott gépkocsik száma.

A Skoda már tavaly elkezdte a megfelelő képzettséggel rendelkező szakemberek keresését, de kiderült, hogy a gépészmérnökök és elektromérnökök piaca szűk keresztmetszet. A cég ezért úgy döntött, hogy a székhelyén, Mladá Boleslavban 300 millió koronás ráfordítással 2006 őszére saját egyetemi campust létesít, ahol a leendő főiskola mellett laboratóriumokat, fejlesztőrészlegeket építenek. A fejlesztési részleg alkalmazottainak száma 1991-ben még 584 fő, tavaly már 1437 fő volt.

A Skoda Auto továbbra is magabiztosan vezeti a legnagyobb árbevételű cseh cégek 100-as toplistáját. A Mol-csoporthoz tartozó Slovnaft helyi cégének 23,84 milliárd koronás (1 korona = 8,28 forint) forgalma a 24. helyhez volt elegendő. A 100 legnagyobb cseh cég 2004-ben együttesen kétezermilliárd korona fölötti forgalmat bonyolított le, ami 15 százalékos növekedést jelent 2003-hoz viszonyítva. Ezen belül a tíz legnagyobb társaság adta tavaly a cseh GDP 8 százalékát.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet