BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól gurul a Toyota szekere

A harmadik negyedévét illetően jó hírrel lepte meg részvényeseit japán legnagyobb és világ második autógyártója, a Toyota. A befektetők azonban lehet mégsem lesznek maradéktalanul boldogak.

2005. február 3. csütörtök, 08:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vállalat jelentése szerint ugyanis az üzemei eredménye a dollárral szemben erősödő jen és az emelkedő nyersanyagár ellenére is 5,3 százalékkal, 422,9 milliárd jenre (4,08 milliárd dollárra) emelkedett. Ezzel együtt az elemzők prognózisából számolt átlag alapján 439 milliárd jenes eredményt vártak az autógyártótól. A nettó eredmény egyébként ugyancsak emelkedett 3,5 százalékkal, 296,53 milliárd jenre. A Toyota kapitalizációja jelenleg 141 milliárd dollár, több mint a Nissan és a Honda együttvéve. A javuló teljesítmény többek között annak is köszönhető, hogy emelkedetek az eladások az októbertől decemberig tartó időszakban.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet