BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar menedzserek is Harley-Davidsonon járnak

A Harley-Davidson Magyarországon is státuszszimbólum, ám ennek ellenére a továbbra is a jóval olcsóbb japán motorok a piacvezetők.

2004. április 6. kedd, 09:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Dinamikusan fejlődik a magyar motorkerékpár-piac, hiszen míg a kilencvenes évek elején alig ezer motort adtak el évente, az idén közel 14,5 ezer kétkerekű értékesítésével számolnak. A legnagyobb darabszámban továbbra is a robogók fogynak, ezt követik a középkategóriás (500-750 köbcentiméteres) túra- és sport-túra motorok. Az eladott kétkerekűek tíz százaléka chopper. Szakmai körök szerint a piac élénkülését nagyban segítheti, hogy mind több bank és lízingcég kínál kimondottan motorokra kitalált hitelkonstrukciót, szemben a kilencvenes évek elejével, amikor szinte csak készpénzért lehetett vásárolni.

Tavaly egyébként összesen 12 500 motort és robogót értékesítettek, ennek közel felét a három piacvezető márka: a Suzuki, a Yamaha és a Honda adta. A menedzserek azonban inkább a szimbólumokra és a kényelemre szavaznak, ők főleg a Harley-Davidsont és a BMW-t vásárolják.

További részletek a keddi NAPI Gazdaságban.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet