A javaslat szerint azok, akik a fogyasztási adó alanyaként a személygépkocsit terhelő fogyasztási adót megfizették, de a személygépkocsit 2004. február 1-jéig nem helyezték forgalomba, jogosultak arra, hogy az ezt követő forgalomba helyezéskor a befizetett fogyasztási adót adókötelezettséget csökkentő tételként elszámolják. Mentesülnek az adó megfizetése alól továbbá azok a jogi és természetes személyek, akik az áfát tekintve nem adóalanyok és 2004. február elseje előtt, de 2003. november 1. után a belföldi forgalom számára vámkezelt, ötödiknél nem rosszabb környezetvédelmi osztályba sorolt személygépkocsit terhelő fogyasztási adót megfizették.
