BUX 139104.82 -0,14 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztrák-magyar autópályák, miniszteri egyetértésben

Csillag István, a gazdasági tárca vezetője és Hubert Gordach, osztrák alkancellár és közlekedési miniszter megállapodott arról, hogy az A3-as és M9-es, az S7-es és M8-as autópályák közötti szakaszt 2007-2009 között építik meg, a vasútfejlesztés terén a 4-es európai folyosó felújítása pedig 2006-ig készül el.

2004. február 26. csütörtök, 10:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Emellett a két miniszter egyetértett abban, hogy az infrastruktúra közös tulajdonba kerüljön, ám a konkrétumokat később dolgozzák ki. Az osztrák alkancellár szerint az úthasználati díjak jól működnek, 2005-től a károsanyag kibocsátás szerint osztályozzák majd a kamionokat. A gazdasági tárca vezetője szólt arról, hogy a megszorítások miatt a tervezett 52 útból 11 felújítását nem kezdik el.

Andacs Botond
Andacs Botond

Ez is érdekelhet