BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa hatástalanítaná a használt gumikat

Az Európai Bizottság 2008 év végétől kezdeményezné az autógumi-gyártásához használt mérgező kémiai anyagok betiltását - írja az euro.hu.

2004. február 19. csütörtök, 09:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bizottság szerint ugyanis az elhasznált gumikból egyes, rákot okozó vegyi anyagok a levegőbe és innen az emberi szervezetbe kerülhetnek, ám a javaslattal csökkenteni lehetne a használt gumik mérgezőanyag-kibocsátását az unió teljes piacán. Ezzel az autóipar várhatóan alternatív, alacsony toxicitású olaj-alapanyagot dolgoz majd ki a gumigyártáshoz, mellyel az iparág versenyképessége is nőhet.
Ezzel szemben a gyártók képviselői szerint az EB túl gyors tempót diktál, ugyanis az alternatív adalékanyagot csupán 2009 végére lehetne kikísérletezni. A javaslatot az Európai Parlament és a Tanács is megvitatja, és várhatóan leghamarabb 2005-ben szavaznak róla az euroképviselők.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet