Darabokra vágtak egy favázra épített vászonautót demonstrációjuk végén a Magyar Gépjármű Kereskedők Országos Egyesületének tagjai a Parlament előtt - írják a keddi napilapok.
A tüntetők az adótanácsadók egyesületének állásfoglalására hivatkozva állították, hogy a február elseje előtt behozott használt járművek után nem lehet jogosan a fogyasztási adót kiváltó regisztrációs adót követelni. Az új adófajtára vonatkozó szabályozás a kereskedők szerint 30 ezer, már behozott és levámolt autót érinthet. A kereskedők úgy vélik, nem jogos a regisztrációs teher, hiszen a fogyasztási adót már megfizették - igaz, ez utóbbit később visszaigényelhetik. A kereskedők csődöktől tartanak, s attól félnek, hogy egyes típusok ára annyira megemelkedik, hogy eladhatatlanná válnak. A vállalkozók időt kérnek, s azt szorgalmazzák, hogy a regisztrációs adót csak májustól kelljen megfizetniük, a fogyasztási adóval már megterhelt kocsik után pedig ne kelljen az új közterhet befizetni, május után se, azaz legyen elég a régi típusú adó.
