BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autóbontással tiltakoztak a gépjárműkereskedők

Hétfőn a regisztrációs adó februári bevezetése ellen tüntettek a használtautó-kereskedők a Parlament előtt.

2004. január 27. kedd, 10:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Darabokra vágtak egy favázra épített vászonautót demonstrációjuk végén a Magyar Gépjármű Kereskedők Országos Egyesületének tagjai a Parlament előtt - írják a keddi napilapok.
A tüntetők az adótanácsadók egyesületének állásfoglalására hivatkozva állították, hogy a február elseje előtt behozott használt járművek után nem lehet jogosan a fogyasztási adót kiváltó regisztrációs adót követelni. Az új adófajtára vonatkozó szabályozás a kereskedők szerint 30 ezer, már behozott és levámolt autót érinthet. A kereskedők úgy vélik, nem jogos a regisztrációs teher, hiszen a fogyasztási adót már megfizették - igaz, ez utóbbit később visszaigényelhetik. A kereskedők csődöktől tartanak, s attól félnek, hogy egyes típusok ára annyira megemelkedik, hogy eladhatatlanná válnak. A vállalkozók időt kérnek, s azt szorgalmazzák, hogy a regisztrációs adót csak májustól kelljen megfizetniük, a fogyasztási adóval már megterhelt kocsik után pedig ne kelljen az új közterhet befizetni, május után se, azaz legyen elég a régi típusú adó.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet