A legnagyobb bővülés a skandináv régióban történt, itt is a finnek voltak a nyerők, az eladások októberben ugyanis 33,9 százalékkal nőttek a tavaly októberi adatokhoz képest, míg év/év szinten 25 százalékos volt a növekedés. Őket követik a svédek, akik 7,1 százalékkal több autót vásároltak októberben, év/év szinten pedig 4,1 százalékos volt a növekedés. A görögök és belgák nagyjából 12 százalékos növekedést értek el a tárgyhónapban, ám éves szinten 4-6 százalék közötti csökkenést produkáltak.
A legnagyobb nyertesek a gyártók közül a Japánok voltak, közülük is főként a Nissan és a Toyota. Az európai cégek közül a BMW és a Renault könyvelhetett el kisebb sikereket, 0,9-3,3 százalékkal növelve eladásaikat, míg a Volkswagen és a PSA Peugeot-Citroen, csakúgy mint a Ford, piacot vesztett, az értékesítések csökkenésével együtt. Érdemes még megemlíteni a GM-csoporthoz tartozó Saabot, ahol az októberi értékesítés 21,4 százalékkal volt magasabb a tavalyi tárgyhónapnál.
