BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek a kínai Mercedesek

A közelmúltban 1,1 milliárd dolláros üzletet írt alá a német DaimlerChrysler AG (DC) Mercedes luxusautók gyártásáról Kínában. A keretszerződés szerint a Beijing Automotive Industry Holding Co. 2012-ig 25 ezer luxusautót gyárt majd le, amely a piac 10 százalékát jelenti. A kínai cég egyébként már gyárt Jeep gépjárműveket a DC számára.

2003. szeptember 8. hétfő, 09:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyártás a tervek szerint 2005-ben veszi kezdetét, és C valamint E osztályú járgányok gördülnek le majd a futószalagról. A német-amerikai cég és a kínaiak mintegy egymilliárd eurót kívánnak költeni emellett a Beijing Jeep Corp. átstruktúrálására, így új gyáregységet építenek, valamint fejlesztik a már meglévő egységeket is. A DaimlerChrysler tavaly 8 ezer, idén pedig 10 ezer járművet értékesített Kínában, utóbbi majd 70 százaléka S osztályú Mercedes volt.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet