Erre alighanem azért van szükség mert a Ford egy korábbi előrejezéséből az derül ki, hogy első negyedéves nettó eredményük a tavalyi 1,1 milliárd dollárról 366,2 millió dollárra zuhan az idén. Így ugyan nyereségét könyvelhetnek majd el az év végén, ám igen gyászos időszakot lesznek kénytelenek zárni decemberben. Pedig az Egyesült Államokban az autó- és kisteherautó-eladásaik csupán 0,6 százalékkal estek vissza, miközben az iparági csökkenés – az Autodata szerint – 3,2 százalékot tett ki. A viszonylag kedvező eredmény annak köszönhető, hogy a F-széria gyengébb eredményeit a Focus és az Escape eladásai ellensúlyozták.
Az elemzők még sötétebben látják a Ford idei évét, mint maga a vállalat, minthogy véleményük szerint a konszern azon előrejelzése is túlzó, amely szerint az éves eredményük "csupán" 1,3 milliárd dollár lesz, azaz alig valamivel több mint a tavalyi első negyedéves teljesítmény. A Ford részvényei idén 10 százalékkal csökkentek, szemben például a General Motors 4,6 százalékos és a DaimlerChrysler 3,9 százalékos növekedésével. A Ford papírjai egyébként március 11-én 6,60 dolláron zártak, ami 1992 októbere óta a legalacsonyabb szint volt.
A költségcsökkentés tervei már meg is születtek, s az elkövetkező két évben a termeléshez közvetlenül nem kapcsolódó költségeket 6 milliárd dollárral kívánják visszafogni. A Ford mindezek mellett új modellek egész sorával kívánja újra magához édesgetni csalfa, más márkákat választó vásárlóikat. Ennek egyik legnagyobb jelentősségű eleme a F-150-es modell lesz, ami az Egyesült Államokban a legnépszerűbb SUV-nak (sportterepjárónak) számít, ám mint utaltunk rá, egyre inkább veszít piacából.
