A fővárosi önkormányzat vezetése azért döntött a díj emelésről, mert a parkolás alapdíjának áfája 12 százalékról 25 százalékra nőtt. A külső kerületekben várhatóan az eddigi 100-120 helyett 120-140 forintot kell fizetni a parkolásért, a belsőkben akár 280 forintra is nőhet a tarifa óránként.
Budapesten most legdrágábban a budai várban lehet parkolni, óránként négyszáz forintért. Ez az összeg nem változik, de este hattól éjfélig 200 helyett 250 forintot kell majd fizetni. A jövő hónaptól nemcsak az árak nőnek, hanem újabb helyeken is fizetni kell majd, például azokon a főútvonalakon, amelyek mellett a mellékutcában már régóta fizetősek.
