BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nő az áfa, drágul a parkolás

Egy fővárosi előterjesztés szerint áprilistól emelkedik a budapesti parkolás díja - értesült az RTL Klub Híradója. Ha a közgyűlés elfogadja az elképzelést óránként 20-40 forinttal kell majd többet fizetni, ráadásul az eddiginél több helyen kérnek majd pénzt a parkolásért.

2003. március 21. péntek, 12:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fővárosi önkormányzat vezetése azért döntött a díj emelésről, mert a parkolás alapdíjának áfája 12 százalékról 25 százalékra nőtt. A külső kerületekben várhatóan az eddigi 100-120 helyett 120-140 forintot kell fizetni a parkolásért, a belsőkben akár 280 forintra is nőhet a tarifa óránként.
Budapesten most legdrágábban a budai várban lehet parkolni, óránként négyszáz forintért. Ez az összeg nem változik, de este hattól éjfélig 200 helyett 250 forintot kell majd fizetni. A jövő hónaptól nemcsak az árak nőnek, hanem újabb helyeken is fizetni kell majd, például azokon a főútvonalakon, amelyek mellett a mellékutcában már régóta fizetősek.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet