Darabszámuk 308 ezer, átlagéletkoruk alig 8,7 év volt, míg az átlag 17,3 éves Lada-gyártmányokból 295 ezer futott a magyar utakon. Rajtuk kívül a leggyakrabban előforduló típus a Suzuki (219 ezer db, 4,3 év), a Volkswagen (203 ezer db, 12,3 év), illetve a Trabant (191 ezer db, 17,2 év). A 100 ezres darabszám fölött található még a Skoda, a Ford, a Renault, a Fiat, és a Wartburg.
A személygépkocsi-ellátottság tekintetében hazánk Európa gyengébbik régióiban foglal helyet. Nagy a lemaradásunk az EU-országok átlagához képest: az unióban két lakosra majdnem egy autó jut, míg nálunk 100 lakosra 26. A tagjelölt országok közül a személygépkocsi-ellátottság jóval magasabb Máltán, Szlovéniában, Cipruson és Csehországban, kisebb mértékben Észtországban és Litvániában is. Közel azonos az ellátottság északi szomszédunknál, némi előnnyel rendelkezünk Lettországgal és Lengyelországgal szemben.
Az ellátottságot illetően nagy a régiók, megyék közötti eltérés. Budapesten és a nyugat-magyarországi megyékben magasabb a kocsiellátottság, a kelet-magyarországi megyékben alacsonyabb. Hasonlóak az eltérések a kocsipark összetételében és átlagéletkorában is: az előbbieknél a fiatalabb, új gyártmányok és modellek vannak túlsúlyban, addig az utóbbiaknál több a korosabb, az egykori KGST-országokból származó kocsi.
2002-ben a Magyarországon első alkalommal forgalomba helyezett autók száma magasabb volt, mint 1990 óta bármikor. (1990-ben, a rendszerváltozás első évében, a liberalizált piacot kihasználva, a magyar állampolgárok tízezrei rohamozták meg a nyugat-európai autókereskedőket, nagyszámú koros autót is behozva az országba.) A magas reálbér-növekedés, valamint a használt autókra vonatkozó, kedvező behozatali vámszabályozások is hozzájárultak ahhoz, hogy az első alkalommal forgalomba helyezett kocsik száma 25 százalékkal haladja meg az előző évit. A 239 ezer forgalomba helyezett személygépkocsiból 161 ezer volt új (azaz 2002-ben gyártott), 177 ezer három év alatti. 2002-ben az Opel-gyártmányokból került a legtöbb a forgalomba (45 ezer db); a Suzuki volt a második legnépszerűbb (36 ezer), utána jött a Renault (22 ezer). A három kocsigyártmány együttesen a magyar piac 43 százalékát birtokolta, a Volkswagennel (19 ezer) kiegészülve pedig az 51 százalékát. A legtöbb személygépkocsit Budapesten helyezték forgalomba (64 ezer darabot) ami az országos szám 27 százalékát teszi ki. Ezt - amellett, hogy az ország lakosságának közel egyötöde a fővárosban él - , az is magyarázza, hogy a Budapest-környéki településeken lakók közül sokan működtetnek Budapest területén bejegyzett vállalkozásokat.
