Németországban az elmúlt hónapban 233 ezer új gépkocsit regisztráltak, a január-februári összesített adat 1 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól, miközben éves összevetésben a termelés 12 százalékkal nőtt. A többlettermelés külföldre ment, az autóipar exportja 11 százalékkal bővült. A német vállalatok különösen jól teljesítettek az USA februárban 7 százalékkal zsugorodó piacán, sikerült ugyanis megőrizni kivívott pozícióikat. A cégek kivitelen elért nyereségét ugyanakkor az erős euró igencsak apasztja, miközben a nyugat-európai képet az autóeladások 4 százalékos februári csökkenése árnyékolja be.
