A Fiat a szóban forgó összeget eszközök eladásával, illetve új részvények kibocsátásával akarja előteremteni
A Fiat attól függetlenül pumpál ötmilliárd eurót a részlegbe, hogy a 20 százalékos részesedéssel rendelkező General Motors (GM) miképp dönt. A Fiat Auto-nak és a Fiatnak 2004-ig szóló opciója van az autógyártó GM-nek történő eladására. A GM azt reméli, hogy amennyiben beszáll a tőkeemelésbe, kibújhat opciós kötelezettsége alól.
