A jövő hónapban, november 5-én rendezik meg Magyarországon először az európai kereskedelem napja eseménysorát.
A kereskedők áldozatos, odaadó munkájáról nem lehet eleget szólni. Tevékenységükről a vásárlók nap mint nap kiállítják a bizonyítványt azzal, ha ismét visszatérnek a kis üzletbe, áruházba vagy a hipermarketbe. Az ágazat szereplőinek problémája, hogy manapság sokan és sokszor akarják szembe állítani a kicsiket a nagyokkal.
A kereskedők napja a multinacionális vállalatok és a kiskereskedők közötti együttműködést és egymás kölcsönös támogatását is hivatott megvalósítani, elősegíteni. Piacgazdaságban ugyanis bárhol a világon csak az a kereskedő találhatja meg a számítását, aki – bármilyen méretű a vállalkozása – üzletpolitikája középpontjába a vásárlót helyezi.
A szervezők az európai kereskedelem napja rendezvénnyel nemcsak a kereskedők munkájáról emlékeznek meg, hanem a vevőknek is számos meglepetéssel szolgálnak: az emblémával ellátott üzletekben ugyanis különféle árengedmények, ajándékok, játékok és nyereményakciók várják őket.
