Hivatalos, fejléces, állami levélnek tűnő tájékoztatót kapott november elején több százezer autós a BM Központi Adatfeldolgozó Hivataltól a kötelező felelősségbiztosítás-váltás lehetőségéről. A feladó egy zöldszámot is megjelölt, amely a biztosítók egyikéhez, a Közlekedési Biztosító Egyesülethez (Köbe) irányította az érdeklődőt, ami azt a látszatot is kelthette, hogy az állami szervezet ezt a társaságot tartja a legalkalmasabbnak a kötelező megkötésére. A Népszabadság utánajárt annak, csinálhat-e reklámot egy állami szervezet egy biztosítónak, és kiderült, az eljárás teljesen szabályos volt. A BM Központi Hivatal kiadhatta az autósok adatait, ha a Köbe ezt kérelmezte, igazolta, hogy tevékenysége indokolja az adatok felhasználását, és személyenként 105 forintot fizetett a címekért. A furcsa legfeljebb az, hogy a hivatal nem külön mellékletként, hanem saját papírján küldte meg a Köbe-ajánlatot, ám mint kiderült, erről maga döntött. A Köbénél mindenesetre elégedettek az eredménnyel, mint a lapnak elmondták, számtalan visszajelzés érkezik a BM-levélre. (Nszab., 13. old.)
