A határidőig öt konzorcium jelentkezett arra a pályázatra, amelyet a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) írt ki szombathelyi börtön PPP-konstrukcióban történő létesítésére és 15 éves üzemeltetésére - tudta meg a Napi Gazdaság. Valamennyi cég megfelelt az előminősítési szempontoknak, így március 17-én megtehetik végső ajánlatukat. A kérdés, hogy élnek-e a lehetőséggel, hiszen 2007 júniusában kellene átadniuk a létesítményt, az éves szolgáltatási díjat változatlanul egy 2004-es kormányhatározat rögzíti, és a futamidő alatt semmilyen jogok nem illetik meg őket a felépítményre vonatkozóan. Emiatt egyes pályázók fontolgatják, hogy tegyenek-e ajánlatot. A tenderen az OTP Ingatlan Rt., a Hérosz és a Magyar Építő Rt. konzorciuma, a tiszalöki börtönt építő KÉSZ Kft. és a Maszer párosa, a Future FM és a ZÁÉV kettőse, a Wallis Ingatlan Rt. és a TCW Rt. együttese és a Kipszer Elektromos Szerelő Zrt.-vel induló Kipszer Fővállalkozó és Tervező Rt. vesz részt. A tervek szerint március végén írnák alá a szerződést a nyertessel, amely évente az államtól legfeljebb 1,91 milliárd forintot, a megyei intézet költségvetéséből pedig 55 millió forintot kapna a 800 fogva tartott és 350 fős személyzet befogadására alkalmas építmény kialakítása és működtetése fejében. (NG 7. old.)
