BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Civil aggályok a Hankook-beruházással szemben

2006. március 6. hétfő, 07:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Március végén tervezték indítani a dunaújvárosi Hankook-gumigyár építését, a Levegő Munkacsoport (LM) azonban megfellebbezni készül a beruházás környezetvédelmi engedélyét - tudta meg a Magyar Hírlap. Lukács András, a civil szervezet vezetője a napilapnak elmondta, hogy alapvetően két kifogásuk van: soknak és a szennyező fizet elvével ellentétesnek tartják, hogy a Hankook 15 milliárd forintos állami támogatást kap a beruházáshoz, másfelől a környezetvédelmi hatástanulmány szerint a gyárban olyan adalékanyagot terveznek felhasználni, amely tiltott lesz az EU-ban 2010-től. Mivel az LM időben jelezte, hogy ügyfélként részt kíván venni a gumigyár engedélyeztetésében, a fellebbezés késleltetheti a beruházást. A zöldszervezet egyébként kedden határoz arról, valóban vétót emel-e a Hankook-projekt ellen. (MH márc. 4., 6. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet