BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizonytalan a budapesti kínai óriásberuházás?

Budapesten épülhet fel a kínai óriáscégek európai főhadiszállása - adta hírül a Bloomberg hírügynökség Huszty Andrásra, a magyar-kínai kapcsolatokért felelős kormánybiztosra hivatkozva.

2006. január 18. szerda, 07:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Világgazdaság úgy tudja, Peking egymilliárd dollárért alakítaná ki a tervek szerint 2009-ben beinduló budapesti kereskedelmi elosztóközpontot, úgy, hogy a kínai kereskedelmi minisztérium bérbe venné a China Mart kereskedelmi központot és az Asia Center egy részét.
A két társaságnál egyelőre nem sokat tudnak minderről. A China Martnál nem is kommentálták a hírt, az Asia Centernél pedig csak annyit mondtak, tárgyalnak ugyan a kínai kormány képviselőivel, de semmi olyanba nem állapodtak meg, ami bármire is kötelezné őket.
Az érintett cégek még azt sem tudják pontosan, mire is költené el Peking a pénzt, hiszen nem a két központ eladásáról, hanem bérbeadásáról van szó. A beruházásról a kormánybiztos is csak annyit mondott, hogy a komplexumban a 600 legnagyobb kínai vállalkozás mutatná be termékeit, az üzlet részleteiről azonban már nem nyilatkozott.
(VG, jan. 17., 1., 11. old., Nszab., 16. old., Ma Reggel, jan. 16.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet