A Világgazdaság úgy tudja, Peking egymilliárd dollárért alakítaná ki a tervek szerint 2009-ben beinduló budapesti kereskedelmi elosztóközpontot, úgy, hogy a kínai kereskedelmi minisztérium bérbe venné a China Mart kereskedelmi központot és az Asia Center egy részét.
A két társaságnál egyelőre nem sokat tudnak minderről. A China Martnál nem is kommentálták a hírt, az Asia Centernél pedig csak annyit mondtak, tárgyalnak ugyan a kínai kormány képviselőivel, de semmi olyanba nem állapodtak meg, ami bármire is kötelezné őket.
Az érintett cégek még azt sem tudják pontosan, mire is költené el Peking a pénzt, hiszen nem a két központ eladásáról, hanem bérbeadásáról van szó. A beruházásról a kormánybiztos is csak annyit mondott, hogy a komplexumban a 600 legnagyobb kínai vállalkozás mutatná be termékeit, az üzlet részleteiről azonban már nem nyilatkozott.
(VG, jan. 17., 1., 11. old., Nszab., 16. old., Ma Reggel, jan. 16.)
