BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkelt az MTV székháza

Eladta az ÁPV Rt. a Magyar Televízió székházát - értesült a Népszabadság. A lap úgy tudja, a vételár 4,5 milliárd forint volt, a vevő pedig a Palace 17 Kft., amely mögött Shlomo Perry izraeli magánszemély áll.

2005. szeptember 13. kedd, 08:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint őt hamarosan kivásárolná a tényleges vevő, az ingatlanfejlesztéssel foglalkozó kanadai Tippin Corporation, amelynek Perry a tanácsadója. Az ÁPV Rt.-nél a Népszabadságnak elmondták: a megállapodás még nem végleges, mivel ahhoz néhány héten belül bérleti szerződést kell kötni az ingatlant használó, de bérleti díjat általában nem fizető MTV-vel. Holub Katalin, az MTV elnöki szóvivője közölte, hogy a bérleti díjról még jogvita folyik, az előkészítés alatt álló új szerződés pedig hamarosan a tulajdonosi testület elé kerül.

Michael Tippin, a Tippin elnöke és tulajdonosa jelezte, részéről nem feltétele az adásvételnek a bérleti szerződés, az üzlet bejelentése csak azért húzódik, mert a Tippin várhatóan csak októberben jelenik meg tulajdonosként a Palace 17 mögött. A vevő nem akarja 'kitenni' az MTV-t az épületből, mivel az 'fontos közszolgálati feladatokat lát el', de Tippin reméli, hogy a televízió 'belátható időn belül' új telephelyére költözik. Ha a köztévé elhagyja az épületet, a kanadai befektető - a kanadai születésű, de hazánkban élő Michael Cojocart tervei alapján - helyreállítaná az épület homlokzatát. Az elképzelések szerint az egykori tőzsdepalota Szabadság térre néző oldalán kávézót és üzleteket, a középső szinteken irodákat, felül pedig kétszintes, teraszos, panorámás luxuslakásokat alakítanak ki.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet