A belügyi tárca 12 pályázatot írt ki, hol nyíltan kérve ajánlatokat, hol pedig rejtve, például az új gépjárművek kötelező felszereléseként megjelölve a rádiókat. A vásárlást ugyanakkor kormányrendelet tiltja, mivel az URH-készülékek az egységes digitális rádió (EDR) bevezetése miatt néhány hónapon belül feleslegessé válnak, és le kell cserélni őket. A belügyei szervek jelenleg Motorola URH-rendszereket használnak, így ennek a cégnek jöhetnek jól az új megrendelések.
A Motorola egyik meg nem nevezett disztribútora a Népszabadságnak elmondta: csak egyetlen URH-tenderről tudnak, amelyet a bérelni tervezett autókba szánt rádiók beszerelésére írtak ki, a többi pályázat jó része csak előzetes felhívásként jelent meg, mivel ezekre a BM feltehetően nem kapott felmentést a vásárlási tilalom alól. A disztribútor előzetes ajánlataiban egyébként visszavásárlás és készülékcsere is szerepel, vagyis ha elindul az EDR-rendszer, a készülékeket kicserélik az új kommunikációra alkalmas Tetra-rádiókra. Így viszont a Motorola lényegében verseny és pályázat nélkül tesz szert több százmilliós megrendelésre a Tetra-piacon. Ez némi kárpótlást jelenthet azért, mert a cég az EDR-szolgáltatásra pályázó mindhárom konzorciumának beszerzési tenderén vesztett a Nokiával szemben. (Nszab. szept. 3., 14. old.)
