A Dunaferr láthatóan jó kezekben van - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, azok után, hogy tegnap találkozott a cég új tulajdonosával, az ukrán Donbass Ipari Szövetség elnökével. Szergej Taruta újságírói kérdésre válaszolva kijelentette: a magyarországi befektetéseknek semmilyen összefüggése nincs az ukrán belpolitikai eseményekkel, azokat a kötelezettségeket pedig, amelyeket a magyar államnál vállaltak, ezután is tartani fogják. A tavaly éppen nullszaldós vasmű idén egyébként már 15 milliárdot meghaladó nyereséggel számol, úgy, hogy konszolidált árbevétele a megelőző évi 173 milliárdról mintegy 240 milliárdra nő, és a tervezettnél 6 százalékkal több, 1,6 millió tonna fémet állít elő. (Nszab., 17. old.)
