BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mától él az új közbeszerzési törvény

2004. november 8. hétfő, 08:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mától módosul a közbeszerzési törvény. Mostantól a pályázónak csak akkor kell közbeszerzést alkalmaznia, ha annak többségi részét közvetlenül támogatják hazai és uniós forrásból. A hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás felhívását legalább három ajánlattevőnek kell elküldeni, kivéve, ha egy meghatározott ingatlan megfelel a beszerzés céljára. Változik a külképviseleti beszerzésekre vonatkozó passzus is. Az új jogszabály lehetőséget ad a kormánynak a közbeszerzési eljárás szabályozására hulladékkezelési közszolgáltató kiválasztása esetén. Az államháztartási törvény módosulásával a parlament előzetes felhatalmazásához kötöttek az 50 milliárd forintot elérő beruházások. (VG 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet