BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyes metró: elfogyott a türelem

2004. szeptember 27. hétfő, 08:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elfogyott a türelem a Városházán: az SZDSZ azt szorgalmazza, hogy a közgyűlés szeptember 30-ai ülésén döntsön a 4-es metró beruházásának megindításáról. E szerint a jogerős vasúthatósági engedély birtokában a héten elfogadnák a beruházás első, a Keleti pályaudvar és a Kelenföldi pályaudvar közötti szakaszának engedélyokiratát. Ha minden jól megy, az eddig az építkezés útjában álló civilek – Levegő Munkacsoport, Erzsébetvárosi Társasházak Közössége, Lakóközösségi Szervezetek Szövetsége – elfogadják a Magyar Metró Társaság ajánlatát, amely átvállalja 1,7 millió forintos perköltségüket annak fejében, ha zöld utat engednek a 4-es metrónak. A civilek és a MMT a héten egyeztetnek.(NSZ szept. 25., 4. old., MH szept. 25., 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet