BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januártól drágul a sztrádamatrica

2004. szeptember 23. csütörtök, 07:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Biztosan többe kerül majd januártól a sztrádamatrica, de hogy mennyivel, egyelőre nem tudni. Az Index internetes újság értesülését, amely szerint átlagban 15 százalékos lesz drágulás, a 12 tonnánál nehezebb teherautók esetében pedig egy új kategóriát (D4) hoznak létre, ahol 50 százalékos lesz a növekedés, a közlekedési tárcánál úgy kommentálták, hogy ez csak egy a javaslatok közül, de a sztrádabérletek ára biztosan nem növekszik majd annyival, hogy az nagy terhet rójon az autósokra. Ugyanakkor - tették hozzá - az új díjaknak mindenképp tükrözniük kell az infláció növekedését, illetve azt, hogy jelentős mértékben nőtt, illetve nő a hazai sztrádahálózat hossza. Az év első nyolc hónapjában 5,8 millió matricát adtak el, ez 38 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. Az árbevétel 29 százalékkal nőtt. Október elején mindenhol befejeződnek a nagyobb forgalomeltereléssel járó felújítások, az M7-es 1,4 milliárd forintos informatikai fejlesztésével pedig év végéig elkészül a Sagem Magyarország Kft. (NSZ 5. old., MH 9. old., NG 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet