BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kell az uniós pénz?

2004. szeptember 22. szerda, 08:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A február óta beérkezett több mint tízezer pályamunka készítője közül mindössze hét magyar kis- és középvállalkozásnak van szerződése uniós támogatásra, és ők is egyetlen pályázat nyertesei, mindannyian műszaki-technológiai hátterük fejlesztéséhez kértek 800 ezer-1,4 millió forint közti támogatást. A vállalkozásoknál még további 200, aláírásra váró szerződés van kint, és amint ezt a gazdasági tárca visszakapja, ezeket is véglegesítik. A szerződéskötések ugyanakkor még nem jelentenek automatikusan pénzt, a nyerteseknek ugyanis el kell kezdeniük a fejlesztéseket, majd számlával kell igazolniuk költségeiket, a pénzt pedig utólag, folyamatosan kapják meg. Az EU évente négyszer fogad be Magyarországról támogatási kérelmeket, és ugyanennyiszer utal pénzt is, ahhoz pedig, hogy még ebben az évben pénz érkezzen a közösségtől, októberig el kellene küldeni a beszámolót Brüsszelbe arról, hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv keretében kiírt pályázatok győzteseinek mennyi pénzt fizettek ki a minisztériumok. Ehhez a tárcáknak szeptember 15-ig kellett volna összeállítani, hogy az uniós pályázaton nyertesek milyen összegű számlákat adtak be megkezdett fejlesztéseik során, ez azonban elmaradt, így az októberig elkészülő elszámolásban Magyarország nem kér pénzt a strukturális alapból. (Nszab., 1., 15. old., MH, 10., 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet