Vállalatfelvásárlást fontolgat Kelet-Európában a Bilfinger-Berger. Herbert Boder, a német csoport elnöke a Börsen-Zeitungnak elmondta: céljaiknak megfelelő építőipari vállalatok megvételét tervezik, ahogyan az történt Lengyelország esetében is, ahol az egyik legnagyobb útépítőt, a WPRD-t szerezték meg. Hazai szakmai körök megerősítették, hogy az M6-os építését elnyert konzorciumban szereplő német társaság az utóbbi időben már kóstolgatta a magyar cégeket. Ugyanakkor sokkal erőteljesebben nyomult a sztrádaépítő csoport másik tagja, a Porr AG, amely kivásárlási lehetőséget is megvizsgált. Erre elvben csak a Betonút, a Vegyépszer, a Hoffman, a Mélyépítő és a Viadom jöhet szóba. Megfigyelők szerint az első két társaság vélhetően nem eladó, de alvállalkozóként várhatóan bekapcsolódnak majd az M6-os kivitelezésébe. (VG 10. old.)
