BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét felvirágoznak a sufniműhelyek

2011. március 31. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a korábban nemritkán százmilliós beruházásokat végrehajtó márkakereskedők és szerviztulajdonosok jelentős része a létéért küzd, erőre kapnak a sufniműhelyek. Az egész Dunántúlon egyre többen vannak, akik a legszükségesebb javításokat ismét a sokszor szinte semmilyen garanciát nem nyújtó kis műhelyekben végeztetik el, alkatrészért pedig a bontóba mennek. Az is gyakori, hogy hétvégén a barátok közösen reparálják a többnyire használtan vett verdát - ennek következményeit lapunk információi szerint már a műszaki vizsgáztatással foglalkozók is érzékelik.

Pécsett használt autóalkatrészek forgalmazásával foglalkozó Zádor Tibor arról számolt be, hogy forgalmuk az elmúlt fél évben csaknem a duplájára nőtt - pár éves járművekhez is keresnek náluk alkatrészeket -, egy győri márkakereskedő pedig azzal szembesült, hogy több, a közelmúltban elbocsátott szerelőjük garázsműhelyt nyitott és jó néhány korábbi ügyfelüket elcsábította. Csorba László három nyugat-balatoni kistérség gazdasági ügyekben illetékes munkatársa szerint az elmúlt egy-másfél évben Keszthely környékén csaknem duplájára nőtt az ágazatban működő kisvállalkozások száma. Ma már alig van olyan falu, ahol ne lenne valamilyen autószerelő műhely, de még többen foglalkoznak feketén javítással, gumicserével vagy épp autómosással.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet