A növekvő kereslet miatt tovább bővíti a termelést az ipari robotokat előállító osztrák IGM Robotsysteme AG győri leánya - mondta Fenyősi Béla az IGM Robotrendszerek Kft. ügyvezető igazgatója. Az üzemben az idén jórészt újgenerációs, a korábbiaknál sokoldalúbban használható berendezéseket gyártanak majd. A termékek 99 százalékát a külpiacokon értékesítő társaságot sem kerülte el a gazdasági válság, a 2008-as rekordév után jelentősen visszaesett az árbevétel. Még a múlt év első felében sem tudták kapacitásaikat kihasználni, ősztől viszont ismét egyre több a munkájuk. A legnagyobb megrendelőik között autó-, hajó-, vagon- és targoncagyárak egyaránt megtalálhatók. Termékeik kétharmada Kínában talál gazdára, de ismét ígéretesen bővül a német piac is. Magyarországon viszont tavaly sem volt fejlődés.
Az ügyvezető igazgató szerint az első félévben csúcsra kell járatni a termelést ahhoz, hogy a megrendeléseket teljesíteni tudják. Újabb beruházást ugyan egyelőre nem terveznek, a létszámot a múlt év vége óta folyamatosan bővítik. A társaság idei üzleti tervében már több mint 6 milliárd forint nettó árbevétel szerepel. Az IGM még 1989-ben hozta létre győri cégét, amelyet azóta, többször bővítettek (Napi Gazdaság, 2009. szeptember 7.)
