Ha a kormány az idén 25, jövőre pedig 30 százalékkal csökkenti a megújuló energiatermelő rendszerek támogatását, s csak a nyolc centinél vastagabb fás szárú növényeket lehet felhasználni, a Dalkia Energia Zrt. nem épít újabb biomassza-tüzelésű erőművi blokkot Pécsett. Sőt a meglévőt is kénytelen lesz leállítani - erősítette meg lapunk információit Asztalos Andrea, a társaság kommunikációs igazgatója. A Dalkia új fejlesztésű energiatermelő egysége egy már jó ideje nem használt szenes blokk helyére, a meglévő 50 megawattos ugyancsak biomasszával fűtött blokk mellé kerülne. Ezt 90 százalékban szalmával, tíz százalékban pedig úgynevezett energianáddal fűtenék. Ehhez a tervek szerint évente mintegy 230 ezer tonnányi alapanyagra lenne szükség, amelynek döntő többségét térségbeli mezőgazdasági termelőktől szereznék be. A beruházás több mint 150 dolgozó számára biztosítana új munkahelyet, s évente 83 millió köbméter import földgázt lehetne kiváltani vele. Mindemellett a program 4,6 milliárd forint többletjövedelmet indukálna, és évente 150 ezer tonnával kevesebb lenne az ország szén-dioxid-kibocsátása is. A kommunikációs igazgató hozzátette, ha a beruházás nem valósul meg, a pécsi blokkokat kénytelenek lesznek ismét az egyre dráguló földgázzal fűteni.
