Miután a 110 milliárd forintra tervezett beruházás jövőjéről továbbra sincs támogató döntés, a beruházó Sia-Port Ingatlanfejlesztő és Szolgáltató Kft. úgy döntött, leállítja a Porpác és Vát határába tervezett repülőtér fejlesztésének előkészítését - jelentette be Barta Balázs ügyvezető. A Napi Gazdaság úgy értesült, a társaság döntésében nagy szerepe volt annak is, hogy öt éve kizárólag saját erőből finanszírozták az egyre bizonytalanabb kimenetelű program előkészítését. A Sia-Portnál még 2005-ben döntöttek arról, hogy Szombathelytől mindössze 15 kilométerre, egy 600 hektáros területen olyan személy- és teherszállításra egyaránt alkalmas légibázist építenek, amelyhez többek között egy 15 ezer négyzetméteres cargobázis, valamint egy sor kereskedelmi létesítmény is kapcsolódik.
Eredetileg úgy tervezték, hogy a repülőtér 2012-ben már gépeket fogadhat (Napi Gazdaság, 2008. július 29.). A beruházónak - két népszavazáson is - sikerült megszerezni a helyiek támogatását. Ezt követően a kormányzat a légibázis fejlesztését kiemelt beruházássá nyilvánította, nem sokkal később pedig arról érkeztek hírek, hogy a több száz munkahelyet teremtő projekt megvalósításában részt venne a kínai Shanghai Construction Group építőipari cég is. A kínaiak, akik tőkével is beszálltak volna a fejlesztésbe, január 27-ig vártak választ a magyar kormánytól arra, hogy az óriásberuházás valóban zöld utat kap-e - de az igen egyelőre elmaradt.
