BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szigetvárra viszik a termelést

2011. február 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A drasztikusan csökkenő külföldi megrendelések miatt szigetvári üzemébe koncentrálja a termelést a két patinás dél-dunántúli konzervgyárat működtető Schenk és Társa Kft. A több évtizedes múltra visszatekintő nagyatádi gyárban leállítják a termelést, az júniustól logisztikai központként működik tovább. A jelenleg 81 dolgozót foglalkoztató üzemben csökken a létszám is. A társaság vezetése az átszervezést azzal indokolta, hogy tavaly csaknem a felére csökkent a rendelésállomány. Az elsősorban a térségben megtermelt cukorborsót, kukoricát és babot feldolgozó cég a korábbi években termékeinek négyötödét a külpiacokon értékesítette. A nyolcvanas években több mint 1500 dolgozót foglalkoztató Nagyatádi Konzervgyár (NK) Kft. a kilencvenes években a Limpex-csoport égisze alatt működött. Az évi mintegy 50 ezer tonna zöldség és gyümölcs feldolgozására képes cég többségi üzletrészét 2001-ben, három ugyanabban az évben privatizált Vas megyei állami gazdaság vásárolta meg, halasztott fizetéssel. Az új tulajdonosok azonban nem tudtak eleget tenni fizetési kötelezettségeiknek, ezért az NK 2004-ben ismét állami tulajdonba került. Nem sokkal később a termelést leállították, majd elkezdődött a hitelezőknek több mint 2,5 milliárd forinttal tartozó cég felszámolása. Az NK-t 2006 elején a bérlő, az akkor már Szigetváron is termelő Schenk és Társa Kft. vásárolta meg.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet