Bár a határ menti térségekből korábban is sok fiatal járt át osztrák szórakozóhelyekre, a West Balkánban történt tragédia óta még többen szórakoznak a határon túl. A hétvégi szórakozóhely-turizmusnak újabb lökést adott, hogy megszaporodtak a hatósági ellenőrzések, razziák, ráadásul az ellenőrzések nyomán a térségben több discót már bezártak, illetve ettől félve sok üzemeltető lehúzta a rolót. Eközben a hétvégéken a határ közelében lévő osztrák kisvárosokban (Eisenstadtban, Oberwartban, Fürstenfeldben) több ezer magyar fiatal szórakozik, s úgy hírlik, az igények kielégítése érdekében további szórakozóhelyek megnyitását tervezik. Odaát a rendezvények döntő többségére csak szigorú ellenőrzés után lehet bejutni, s akivel egyszer gond volt, az többé hiába próbálkozik.
Arra is van példa, hogy győri, soproni, illetve szombathelyi egyetemisták-főiskolások szervezetten, busszal, vonattal indulnak a határ túloldalán lévő városokba szórakozni. A Sopronban két diszkót is működtető Janicsek Ferenc lapunknak elmondta, a West Balkánban történt tragédia óta forgalmuk csaknem 30 százalékkal csökkent, ráadásul főként a jól szituált fiatalok pártoltak el tőlük. Janicsek szerint idehaza nemcsak az a gond, hogy az üzemeltetők közül sokan fittyet hánynak az alapvető biztonsági előírásokra, s a diszkók többségében nincs korszerű beléptető rendszer, hanem az is, hogy a létesítmények jelentős része szinte minden elemében korszerűtlen, miközben egyre nagyobb az igény a nívós, botránymentes szórakozás iránt. Az egyik szombathelyi szórakozóhelyet működtető Neuhoff Szabolcs szintén úgy véli: a lerobbant, eredetileg más célra kialakított, hangtechnikailag is alacsony színvonalú, kiszolgálóhelyiségekkel nem rendelkező szórakozóhelyekre a nyugati diszkókat kipróbált fiatalokat már nem is lehet visszacsalogatni. Ha a szakma nem kezd fejleszteni - különösen ebben a térségben -, nagyon sokan csődbe mennek.
