BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felszámolják a Rexplót

2011. január 10. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Értékesítési és finanszírozási gondok miatt 90 év után végképp lehúzza a rolót az ország egyik legpatinásabb lőporgyártó cége, a balatonfűzfői székhelyű Rexplo 21 Lőpor Termelő és Kereskedelmi Kft. Az előzetes adatok szerint több mint 300 millió forint adósságot felhalmozó társaságnál már tavaly leállították a termelést. A Rexplo nettó árbevétele 2008-ban még meghaladta a 165 millió forintot és a rendelésállomány növekedése miatt még létszámbővítésre is szükség volt. Az egyre növekvő, elsősorban kínai konkurencia azonban mindinkább éreztette hatását és 2009-ben a megrendelések már mintegy 30 millió forinttal csökkentek, ráadásul a folyamatosan növekvő termelési költségek okán a cég adósságai egyre szaporodtak. A Rexplo vesztesége 2009-ben már több mint 62 millió forint volt, kötelezettségállománya pedig elérte a 273 milliót. A tulajdonosok a társaságba tavaly tőkebevonással megpróbáltak új életet lehelni, ám ez nem sikerült. A felszámolást több hitelező kezdeményezésére tavaly december 10-én rendelte el a bíróság. Az eljárás lefolytatásával a Ceres Gazdasági Tanácsadó és Felszámoló Kft.-t bízták meg.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet