BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Döntött a kormány a nyugdíj-visszaléptetésekről

2010. december 15. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány döntött azokról az eljárási szabályokról, amelyek az állami nyugdíjrendszerbe történő visszalépéshez kapcsolódnak - közölte Nagy Anna kormányszóvivő, hozzátéve, hogy az NGM erről hamarosan részletes közleményt ad ki. A tájékoztatás szerint - a Napi Gazdaság korábbi értesüléseinek megfelelően - annak a magánnyugdíjpénztár-tagnak, aki vissza akar térni, semmilyen tennivalója nincs, automatikusan történik a visszaléptetés. Akinek reálhozama van, annak a pénztáránál írásban kell nyilatkoznia, hogy felveszi-e készpénzben, vagy az állami nyugdíjalapszámláján írják-e jóvá, illetve átutaltathatja önkéntes pénztárba is. A szóvivő hangsúlyozta: a reálhozam adómentes. Ha valaki nem nyilatkozik hozama sorsáról, akkor márciusban levelet kap a pénztárától, amelyben emlékeztetik, hogy rendelkezzen a kifizetés mikéntjéről. A kabinet döntést hozott jövő félévi munkatervéről is. A kormány legkevesebb 12 törvényt tárgyalna ebben az időszakban, de készül az uniós elnökséggel járó feladatokra, a strukturális reformokra és az alkotmányozással kapcsolatos munkára is.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet