BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járainak joga lesz havi 1,2 millióhoz

2010. november 24. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány az Európai Központi Bank tiltakozása ellenére csökkentette a jegybanki vezetők fizetését a nyáron, mint az közismert, az állami vezetőkhöz hasonlóan kétmillió forintban maximálták a jegybankelnöki fizetést is. Mivel az alelnökök és felügyelőbizottsági tagok fizetése az MNB elnökéhez kötött, így fizetésük is arányosan csökkent. Az MNB felügyelőbizottsági elnökének a fizetése a jelenlegi szabályozás szerint az elnök illetményének 15 százaléka - vagyis havi háromszázezer forint. A kormány szerint ez rendkívül kevés és nem áll arányban a végzett munkával, így a MNB fb-elnökének fizetését havi 1,2 millió forintra, a tagok fizetését havi 800 ezer forintra emelik - olvasható a jegybanktörvény készülő módosításában. A kormány által előterjesztett törvénymódosítás szerint "az alkotmány lefekteti, hogy mindenkinek joga van olyan jövedelemhez, amely megfelel a végzett munkájának, mennyiségének és minőségének. Ez szükségessé teszi a Felügyelő Bizottság elnöke és tagjai tiszteletdíjának módosítását" - olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium előterjesztésében.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet