BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordidő alatt építette fel kecskeméti gyárát a Mercedes

2010. október 22. péntek, 00:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy évvel az alapkőletétel után elkészültek a Mercedes kecskeméti gyárának épületei, szeptember óta pedig már a berendezéseket szerelik az üzemekben - jelentette be tegnap Frank Klein, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. ügyvezető igazgatója. Az összesen 800 millió eurós beruházás eredményeként 2012 elején indulhat el a Mercedes A és B osztályának utódgenerációjába tartozó kompaktautók magyarországi gyártása. A kecskeméti üzem az első olyan Mercedes-Benz gyár, amelynek épületeit, azok műszaki felszereltségét, valamint a gyártósorokat is teljes egészében háromdimenziós digitális tervezéssel készítették. A gépsorok és műszaki berendezések beépítését követően jövő májusban indul el a tesztüzemmód, az első, kereskedelmi forgalomba kerülő autók 2012 elején gördülnek le a gyártósorokról. Az üzemnek jelenleg 650 dolgozója van, számuk 2011 végére eléri a 2,2 ezret.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet