A fővárosi közgyűlés megtartotta alakuló ülését, ahol Tarlós István főpolgármester arról beszélt, hogy a főváros pénzügyi finanszírozása 2011-től nem megoldott. Csak a BKV adóssága eléri a 800 milliárd forintot - mondta, majd hozzátette, hogy a főváros finanszírozása 2011-től komoly veszélybe kerülhet. Tarlós megemlítette, hogy elődjétől, Demszky Gábortól "emberi körülmények között" vette át a város vezetését, illetve az átadás-átvételi dokumentumokat, ám már akkor jelezte, hogy azok teljes ismerete nélkül is sejthető, hogy a főváros pénzügyi helyzete nem stabil. "A napokban kaptam meg a BKV vezetésének jelentését, eszerint a BKV külső és belső adóssága eléri a 800 milliárd forintot" - mondta. A főpolgármester valószínűsítette, hogy a pénzügyi stabilitás érdekében egy-két radikális és gyors intézkedésre lesz szükség. Ezen intézkedések bár nem lesznek kellemesek, nem haboznak majd meghozni - tette hozzá. Tarlós szerint a következő napokban-hetekben a finanszírozási kérdésekben a kormánnyal és Orbán Viktor miniszterelnökkel egyeztet. Az alakuló ülésen részt vevő Orbán Viktor miniszterelnök általánosságban segítséget ígért a főváros működtetéséhez - ám rövid beszédében konkrétumokat nem említett. A közgyűlésről távozóban a újságíróknak a BKV helyzetére vonatkozó kérdéseire azt válaszolta: Tarlós István a jövő hét elején várhatóan "a hóna alatt egy paksamétával" ellátogat a miniszterelnökségre, és majd akkor megnézik, mit lehet tenni.
