BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tarlós és Orbán a héten a BKV-ról egyeztet

2010. október 17. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fővárosi közgyűlés megtartotta alakuló ülését, ahol Tarlós István főpolgármester arról beszélt, hogy a főváros pénzügyi finanszírozása 2011-től nem megoldott. Csak a BKV adóssága eléri a 800 milliárd forintot - mondta, majd hozzátette, hogy a főváros finanszírozása 2011-től komoly veszélybe kerülhet. Tarlós megemlítette, hogy elődjétől, Demszky Gábortól "emberi körülmények között" vette át a város vezetését, illetve az átadás-átvételi dokumentumokat, ám már akkor jelezte, hogy azok teljes ismerete nélkül is sejthető, hogy a főváros pénzügyi helyzete nem stabil. "A napokban kaptam meg a BKV vezetésének jelentését, eszerint a BKV külső és belső adóssága eléri a 800 milliárd forintot" - mondta. A főpolgármester valószínűsítette, hogy a pénzügyi stabilitás érdekében egy-két radikális és gyors intézkedésre lesz szükség. Ezen intézkedések bár nem lesznek kellemesek, nem haboznak majd meghozni - tette hozzá. Tarlós szerint a következő napokban-hetekben a finanszírozási kérdésekben a kormánnyal és Orbán Viktor miniszterelnökkel egyeztet. Az alakuló ülésen részt vevő Orbán Viktor miniszterelnök általánosságban segítséget ígért a főváros működtetéséhez - ám rövid beszédében konkrétumokat nem említett. A közgyűlésről távozóban a újságíróknak a BKV helyzetére vonatkozó kérdéseire azt válaszolta: Tarlós István a jövő hét elején várhatóan "a hóna alatt egy paksamétával" ellátogat a miniszterelnökségre, és majd akkor megnézik, mit lehet tenni.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet