A kormány az országos közúthálózat felújítására helyezi a legnagyobb hangsúlyt a következő években - jelentette ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter az M3-as autópálya új, Nyíregyházától a 49-es főútig tartó szakaszának projekttábla-avató ünnepségén. A most induló, 32 milliárd forintos beruházás európai uniós forrásból, a Közlekedés Operatív Program keretében valósul meg: Nyíregyháza és Őr között új nyomvonalon összesen 33,8 kilométer hosszú autópálya épül. A kabinet az eddig alkalmazott ppp-beruházási megoldásokat olyan mechanizmusokkal kívánja felváltani, amelyektől a szakszerűség és az átláthatóság javulását várja - fogalmazott a miniszter. Az M3-as új szakaszának építése így már kilométerenként egymilliárd forinttal alacsonyabb fajlagos költséggel valósulhat meg. Az elkerülő és gyorsforgalmi utak építéséhez, illetve rekonstrukciójához 2013-ig összesen 7870 milliárd forintot használhat fel uniós forrásból Magyarország, amelyből még mintegy 1828 milliárd forintnyi szabad forrás áll rendelkezésre.
