Már jövő januárban bevezeti a kormány az egykulcsos adórendszert. A korábbi sajtóhíreket átfogalmazva Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter közölte: 2011. január 1-jétől Magyarországon 16 százalékos családi személyi jövedelemadó (szja) rendszer lesz. A miniszter szerint az adórendszer átalakítása "fantasztikus áttörés" lehet, amely az egymillió új munkahely teremtésének az egyik, ha nem a legfontosabb alapja. Az új, egykulcsos adórendszer a térségben, sőt az Európai Unióban is a legversenyképesebb lesz, a legalacsonyabb adószinttel működik majd és a legegyszerűbb adózást kínálja - mondta Matolcsy. A miniszter bejelentését megelőzően már számtalan találgatás látott napvilágot arról, hogy a kormány elhalasztja a beígért egykulcsos adórendszer bevezetését. Arról egyelőre nincs hivatalos információ, hogy az egykulcsos szja bevezetése nyomán milyen változások lesznek az adóalapban és az adójóváírás rendszerében.
