BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januártól jön az egykulcsos adórendszer

2010. szeptember 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már jövő januárban bevezeti a kormány az egykulcsos adórendszert. A korábbi sajtóhíreket átfogalmazva Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter közölte: 2011. január 1-jétől Magyarországon 16 százalékos családi személyi jövedelemadó (szja) rendszer lesz. A miniszter szerint az adórendszer átalakítása "fantasztikus áttörés" lehet, amely az egymillió új munkahely teremtésének az egyik, ha nem a legfontosabb alapja. Az új, egykulcsos adórendszer a térségben, sőt az Európai Unióban is a legversenyképesebb lesz, a legalacsonyabb adószinttel működik majd és a legegyszerűbb adózást kínálja - mondta Matolcsy. A miniszter bejelentését megelőzően már számtalan találgatás látott napvilágot arról, hogy a kormány elhalasztja a beígért egykulcsos adórendszer bevezetését. Arról egyelőre nincs hivatalos információ, hogy az egykulcsos szja bevezetése nyomán milyen változások lesznek az adóalapban és az adójóváírás rendszerében.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet