BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővíti budapesti k+f központját a Nokia Siemens

2010. szeptember 13. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nokia Siemens Networks Budapesten alakítja ki globális vasúti kommunikációs (GSM-R) központja székhelyét és még az idén száz fővel bővül a Nokia magyarországi kutatás-fejlesztési központja - jelentette be Ésik Róbert, a társaság magyarországi ügyvezető igazgatója. Mari Kiviniemi finn miniszterelnök a bejelentés kapcsán elmondta: a globális versenyben minden ország célja az, hogy több munkahelyet teremtsen, erősítse gazdaságát és javítsa pozícióját a kutatás-fejlesztés területén. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szerint azért is örvendetes hír, hogy a jelenleg 800 főt foglalkoztató Nokia Siemens Networks száz új munkahelyet teremt a k+f szektorban, mert Magyarország ebből szeretne húsz év múlva megélni. Magyarországon eddig 220 finn vállalat 20 ezer munkahelyet hozott létre egymilliárd euró befektetéssel. Finnország ma egyike a világ három legversenyképesebb országának, Magyarország jelenleg az 52. helyet foglalja el ebben az összehasonlításban.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet