BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint nőtt a magyarországi autópiac

2010. szeptember 1. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A biztató júliusi adatok után az általában viszonylag gyenge hónapnak számító augusztusban is nőtt a személygépjárművek magyarországi regisztrációja: az előző hónapban 2994 új személyautó kapott rendszámot, ez 23,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - derül ki a Datahouse által összesített adatokból. Ezzel együtt a magyarországi autópiac teljesítménye ebben az évben még a gyenge 2009-es forgalomba helyezési mutatóktól is elmarad. Idén januártól augusztus végéig összesen 28,9 ezer új személyautót helyeztek forgalomba, szemben a múlt évben regisztrált 45,9 ezerrel.

A személygépkocsik mellett a kishaszongépjárművek szegmense is nőtt: augusztusban 773 járművet helyeztek forgalomba, ami 59,7 százalékos növekedés. A Ford visszavette korábbi vezető pozícióját a személygépjárművek piacán augusztusban, piaci részesedése jelenleg 12,19 százalék. Az amerikai márkát a Renault, az Opel, a Skoda és a Volkswagen követi a személyautók regisztrációs rangsorában. A Suzuki csak a tizedik helyre volt jó, miután eladásai 74 százalékkal zuhantak, így piaci súlya 14,9 százalékról 3,2 százalékra olvadt.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet