BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmillióból építették ki az új Bix-csomópontokat

2010. augusztus 12. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eddigi egy helyett további két csomóponttal működik szeptembertől a magyar internetes adatforgalmat bonyolító Budapest Internet Exchange (Bix) központ. A magyarországi internethálózat stabilitását célzó, mintegy százmillió forint értékű beruházás keretében Budapesten a VIII. és a X. kerületben alakították ki az új hálózati csomópontokat. Az előbbi központot a Magyar Telekomhoz tartozó Dataplex Kft. építette ki, az utóbbit pedig az Invitel és a C.E.C.C (közép-európai tőkebefektetési) Kft. konzorcium. A Bix szolgáltatási pontokon üzemelő eszközpark és az optikai kapcsolatrendszer az Internet Szolgáltatók Tanácsa (ISZT) központi felügyelete alatt áll. A szervezet közleménye szerint az új gerinchálózati hozzáférési pontok megkönnyítik új internetszolgáltatók csatlakozását, illetve a Bix-tagok számára alternatív hozzáférések kialakítását teszik lehetővé. A Bix Európa tíz legnagyobb forgalmú központjainak egyike.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet