BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjött az autópiaci fordulat

2010. augusztus 2. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megtört a magyarországi autópiac 2008 őszén kezdődött mélyrepülése: a júliusi forgalomba helyezési statisztikák már 19,3 százalékos növekedést jeleznek az egy évvel korábbihoz képest. A Datahouse regisztrációs adatai szerint 4,4 ezer új személygépkocsi kapott rendszámot az elmúlt hónapban, szemben a 2009. júliusi 3,6 ezerrel. A személyautó-piac idei, 25,9 ezer darabos teljesítménye azonban még ezzel együtt is 40,4 százalékkal elmarad a 2009 első hét hónapjában regisztrált 43,4 ezer járműtől. A júliusban forgalomba helyezett 855 kishaszongépjármű 49 százalékkal haladja meg a tavaly júliusi 574 járművet, az első hét hónapban viszont a szegmens teljesítménye 33 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól.

A Volkswagen nyerte a márkák júliusi versenyét a személyautó-szegmensben: az elmúlt hónapban regisztrált 620 jármű 137,5 százalékkal haladja meg a tavaly júliusit. Igaz, a VW eredményeit elsősorban a flottaeladások húzták fel: a rendőrségi gépjárműbeszerzés keretében júliusban adtak át összesen mintegy 370 darab Volkswagen és 146 darab Skoda személyautót. A 2009 júliusában, valamint az év túlnyomó részében piacvezető Fordot most az Opel és a Skoda a negyedik helyre szorította vissza az elmúlt hónapban.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet