BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővít a Met-Na Veszkényben

2010. július 19. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ismét növekvő megrendelések miatt tovább bővíti gyártóbázisát az elsősorban járműipari alkatrészeket és részegységeket gyártó veszkényi székhelyű Met-Na Vasipari Gyártó és Forgalmazó Kft. - tudtuk meg Nagy Béla ügyvezető igazgatótól. Mintegy 230 millió forintos beruházással egy újabb üzemcsarnokot építenek és több mint százmilliót költenek technológiai fejlesztésre. Ezzel párhuzamosan létszámbővítés is lesz. A társaság rendelésállománya a gazdasági válság kirobbanása után - 2008 novemberétől - 30 százalékkal csökkent, miután hat nagy partnerük közül kettő a csőd szélére került. A legnagyobb keresletcsökkenést az építőipari és közútijármű-gyártóknál tapasztalták, ugyanakkor a németországi fejlesztéseknek köszönhetően azóta is folyamatosan nő az érdeklődés az általuk gyártott többnyire speciális, vasúti alkatrészek iránt. A cég egyik legnagyobb vevője a Deutsche Bahnt is kiszolgáló Knorr-Bremse Hungária Kft. Annak érdekében, hogy a megrendeléseknek maradéktalanul eleget tudjanak tenni, már tavaly is százmilliót költöttek gépbeszerzésre, és húsz fővel nőtt a létszám - mondta Nagy. A Rába Nyrt.-t is kiszolgáló, még 1997-ben alapított Met-Na zöldmezős beruházással 2003-ban építette fel első, 1100 négyzetméteres üzemcsarnokát Veszkényben.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet